Blog: poznámky, postřehy, dojmy, komentáře

Zvuky z Kaštanu

7. 12. 2012,

Do příslušné sekce tady na webu jsem dal ke stažení nahrávku vystoupení Nočního ptáka v klubu Kaštan (z 11. října 2012)

Noční pták, moje hudební duo s Lubošem Fidlerem, měl první koncert ani ne před rokem. Během dvanácti měsíců jsme odehráli jedenáct koncertů na různých místech v Česku. Dohodnout ta vystoupení vůbec nebylo snadné. Na takovou hudbu, kterou hrajeme, se moc nechodí. Alespoň ne u nás, v Česku. Těžko tu hledáme publikum. O to víc bych rád poděkoval všem kamarádům a příznivcům, které jako Noční pták máme.

Nedávno jsme hráli v pražském klubu Kaštan. Bylo to pro nás důležité vystoupení: hned po nás hrál tamtéž Chris Cutler, legendární postava britské a světové alternativní hudební scény. Říkali jsme si, že to bude příležitost zaujmout spřízněné posluchače, přitáhnout pozornost. Nakonec jsme si možná pomohli vzájemně: nemálo z toho mála lidí, kteří přišli speciálně na nás, pak také tvořilo nepříliš početné publikum pro hlavní hvězdu večera. Zatímco Cutler hrál v hlavním sálku, my jsme si nástroje postavili dole v průjezdu. Původně se to tak dohodlo z provozních důvodů: Cutler i my potřebujeme dost času i prostoru na přípravu a vystřídat se na jednom malém podiu by nebylo snadné. Tu netradiční scénu jsme však posléze docenili i jinak. Během celého roku jsme si několikrát ověřili, že rockové kluby a klasické hudební scény nám často vyhovují méně, než všelijaká jiná, pro hudební produkci spíš netypická místa: galerie, foyer apod.

Tu a tam jsme zkusili naše koncerty nahrávat. Nahrávka z Kaštanu, kterou jsem právě dal na web ke stažení, zachycuje celé naše tehdejší vystoupení: improvizaci dvou bicích souprav, improvizaci bubnů a roletofonu, rozsáhlou polo-improvizovanou skladbu Signály a kratší závěrečnou píseň Mraky. Trvá to vše necelou hodinu, mp3 soubor (v rozlišení 192kbps) má skoro 80 MB. Stojí to ale, myslím, za pozornost. Lze to vzít jako jakési bilancování a shrnutí roční spolupráce. Nahrávka v technicky slušné kvalitě zachycuje různé polohy, ve kterých se nám líbí, zpívané i čistě instrumentální.

P.S.: Pokud vás ta hudba zaujme, můžete nás povzbudit svými ohlasy na našich webových stránkách zde (je tam jakási návštěvní kniha; objeví-li se tam něco vstřícného, pomůže nám to najít sílu k dalším veřejným vystoupením :)).

Obrázek z fotogalerií

Více viz Fotogalerie...

Nejbližší vystoupení/akce

21. 3. 2019 -

Jaroslav Dušek: Čtyři dohody (Karlovy Vary)

Divadelní představení

22. 3. 2019 -

Jaroslav Dušek: Pátá dohoda (Karlovy Vary)

Divadelní představení

4. 4. 2019 -

Jaroslav Dušek: Čtyři dohody (Děčín)

Divadelní představení

Více viz Kalendář...

Poslední publikace/nahrávky

KONOPÁSEK, Z. / SONERYD, L. / SVAČINA, K. (2018): Lost in translation: Czech dialogues by Swedish design. Science & Technology Studies, 31 (3): 5-23

Původní odborný článek

BARTLOVÁ, M. / BÍLEK, P. / KONOPÁSEK, Z. / REIFOVÁ, I. (2017): Diskuze o interdiciplinárních přístupech k normalizaci. In: K. Činátl, J. Mervart & J. Najbert, eds: Podoby česko-slovenské normalizace: Dějiny v diskusi. Praha: ÚSTR/NLN. Str. 81-101

kapitola v knize

KONOPÁSEK, Z. (2017): Rozpaky nad inovacemi: ATLAS.ti, verze osmá. Biograf, 65-66: 103-115

Recenze
Více viz Díla...

Osobní stránky Zdeňka Konopáska - http://zdenek.konopasek.net, technická realizace Jakub Konopásek ©